Idealny odświeżacz powietrza dla Twojego mieszkania

Odświeżacze powietrza używamy wyjątkowo często. Trudno obecnie wyszukać wnętrza lokali mieszkalnych, pomieszczeń biurowych, w których powietrze nigdy nie jest poprawiane produktami zapachowymi w spryskiwaczach, świecami wonnymi, bądź konwencjonalnymi odświeżaczami w aerozolu. Nikt z nas, kto planuje nie zastanawia się jednak, w jaki sposób wysyłane są one od dystrybutora do supermarketów. Przyjrzyjmy się więc, jak powinien wyglądać profesjonalny transport znaczących ilości odświeżaczy do domu i samochodu.

Produkty zapachowe nie są materiałami trującymi. Nie ma zatem jakichkolwiek przepisów, jakie określałyby, jakimi środkami transportu można je transportować. Pojemniki zbiorcze mieszczące produkty zapachowe mogą zatem być transportowane zarówno drogą morską, transportem lotniczym, jak i ciężarowym. Powinno się jednak mieć w pamięci, że odświeżacze powietrza w aerozolu są pod ciśnieniem. Powinny dlatego być ukrywane przed słońcem a przede wszystkim ciepłym powietrzem. W przypadku, kiedy sprey nagrzeje się do ponad pięćdziesięciu stopni Celsjusza, może nastąpić jego wybuch. Odświeżacze powietrza powinno się przystosować do tranzytu kładąc je w opakowaniach zbiorczych, których ciężar absolutnie nie ma możliwośći przekraczać 30 kg. Dopiero zgrzewki muszą zostać umieszczone na paletach, które to należy dokładnie opisać. Europaleta musi zostać oznakowana nalepką „LQ”.

Produkty zapachowe są kombinacją różnorodnych związków syntetycznych. Organizując je do przewozu powinno się mieć to na uwadze. Zwarzając na fakt, że mogą to być związki łatwopalne wypada ostrzec osoby je przewożące, aby na okres ich przewożenia wzbraniały się od palenia. Na wypadek, jeżeli podczas transportu doszło do zapalenia się, to europalety mieszczące produkty zapachowe wolno gasić tylko metodami proszkowymi. Przygaszanie wodą jest zabronione.

Odświeżacze powietrza bynajmniej nie są niebezpieczne. Należy natomiast mieć w pamięci, że nie mogą być podgrzewane do temperatury wyższej niż czterdzieści stopni Celsjusza. Podczas transportu powinniśmy wziąć to pod uwagę, jak również to, iż temperatura mniejsza niż – 10 stopni Celsjusza również nigdy nie jest właściwa do ich tranzytu.

Dodaj komentarz