Parę pomysłów na taśmę klejącą

Taśma klejąca to niezbędne akcesorium do wykorzystania w każdym biurze. Poprzez jej wykorzystanie można skleić tworzywa, które tego potrzebują. Zdarzają się konkretne sytuacje, że taśma klejąca przydaje się bardziej niż klej. To jednak podstawowe jej wykorzystanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca z pominięciem tradycyjnego posiada również zastosowanie niekonwencjonalne, ale bardzo potrzebne na przykład w domu. Znane są charakterystyczne rolki do oczyszczania ubrań. Jeżeli w domu ktoś posiada dużo taśmy klejącej, nie musi jej oddawać. Można z niej wykonać taką rolkę, służącą do oczyszczania ubrań.


Taśmę klejącą da się również zastosować do zebrania stłuczonego szkła. Dzięki niej bez urazów można posprzątać cały nieporządek.
Taśma klejąca pomoże również w dziedzinie kosmetycznej. Naklejając ją na stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Wielogodzinne zatrzymanie taśmy na brodawce naruszy wrzód. Potem wystarczy włożyć nogę do wody i zetrzeć intruza pumeksem. Jeśli już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma sprawdzi się jeszcze do czyszczenia pilnika do piłowania paznokci. Trzeba tylko nałożyć ją na niego i mocno oderwać. Zabrudzenia odejdą w zapomnienie.
W domu przyda się również w postaci lepu na muchy łatwej budowy. Trzeba tylko ją rozkręcić i zawiesić na stosownej wysokości. Muchy przywrą w taki sam sposób jak do zwykłego lepu.
Sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej jest mnóstwo. Wystarczy tylko trochę pomyśleć kategoriami technicznymi, żeby zastosować ją w przydatny sposób.

Przygotowanie: taśma pakowa z nadrukiem

Dodaj komentarz