Krem BB – czym się charakteryzuje, dla jakiej skóry będzie odpowiedni?

Kilka lat temu w sieci pojawił się trend na azjatyckie kremy BB. Wiele europejskich marek postanowiło wprowadzić do gamy swoich produktów podobne kremy, jednak z niezbyt dobrym skutkiem. Czym tak naprawdę jest prawdziwy BB i do jakiej skóry jest polecany?

#1 Gęsta konsystencja

Prawdziwe kremy BB pochodzące z Azji charakteryzują się niezwykle gęstą i bogatą konsystencją. Dzieje się tak, dlatego że krem taki ma łączyć w sobie właściwości pielęgnujące oraz maskujące. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do różnych typów skór – mieszanej, trądzikowej, suchej czy też dojrzałej, które wzbogacone są o naturalne olejki i inne składniki pielęgnujące wybrany typ cery.

#2 Bardzo dobre krycie

Wprowadzone przez drogeryjne marki kremy BB charakteryzują się tym, że zazwyczaj nie posiadają żadnego krycia lub jest ono znikome. Kremy azjatyckie zaś posiadają krycie średnie w stronę mocnego. Oczywiście w zależności od rodzaju, po jaki sięgniemy jedne będą pokrywać buzię lepiej, inne trochę gorzej.

#3 Dostosowanie się do kolorytu

Wiele dziewczyn, które mają bardzo blady koloryt skóry lub też w specyficznym odcieniu narzekają na to, że dostępne w perfumeriach czy drogeriach podkłady są nieodpowiednie dla nich. Z kremem BB ten problem znika, ponieważ posiada on właściwości dostosowywania się do koloru buzi.

#4 Specjalne oczyszczanie

Dziewczynom, które zdecydowały się na używanie azjatyckich kremów rekomendujemy zakupienie specjalnego produktu do demakijażu tego produktu lub zainteresowanie się metodą OCM. Dlaczego standardowe oczyszczanie mleczkiem czy płynem micelarnym się nie sprawdzi? Kremy BB posiadają w swoim składzie silikony, które mają tendencję do nabudowania się, jeśli są nieodpowiednio zmywane. To doprowadzić może do powstawania niedoskonałości, pojawienia się wągrów, a nawet trądziku.

Dla kogo krem BB?

Tak naprawdę jest to produkt odpowiedni dla każdego, jeśli tylko pamiętać się będzie o odpowiednim oczyszczaniu. Skóry trądzikowe i problematyczne muszą o to szczególnie dbać, aby nie pogorszyć stanu swojej cery. W takim przypadku polecamy wieloetapowe dokładne oczyszczanie buzi, o którym mowa będzie w kolejnym artykule, do którego serdecznie zapraszamy!

A czy ty stosujesz kremy BB? Może jednak preferujesz klasyczne podkłady i to po nie częściej sięgasz? Napiszcie w komentarzach jakie są wasze ulubione kosmetyki do wyrównywania kolorytu cery.

Dodaj komentarz