Foliopaki kurierskie – z czego są wyprodukowane oraz jak się je produkuje?

Foliopaki kurierskie są innowacyjną oraz bardzo bezpieczną formą pakowania produktów do transportu. Tymczasem wielu ludziom określenie to nie wywołuje żadnych skojarzeń, dla tego również ważne jest, by wtrącić z których półproduktów wyprodukowane są koperty kurierskie i jak przebiega sam proces ich produkowania. Należałoby zaznaczyć, że drobiazgowe zobrazowanie całego procesu zajęłoby naprawdę mnóstwo czasu, gdyż jest to kwestia dosyć uciążliwa, stąd też w tym tekście ruszone zostaną jedynie najważniejsze elementy, które pozwolą pokazać całe zjawisko.

Czym cechuje się polieten?

Polimer etenu jest miękkim, śliskim dodatkowo termoplastycznym surowcem, który nie ma żadnego koloru. To właśnie z polietylenu, a konkretniej z jego granulek, wytwarza się koperty kurierskie, charakteryzujące się nieprzepuszczalnością wilgoci, co przekłada się to na, że jest to przedmiot hydrofobowy. Ponadto materiał ten jest niewrażliwy na wpływ ujemnych temperatur oraz roztworów chemicznych, co sprawia, że produkt, który pokryty jest polimerem etenu jest praktycznie absolutnie zabezpieczony przed zgubnymi zjawiskami.

Folia polietenowa

Naturalnie z polietenu nie wykonywuje się kopert foliowych, a z jego granulek. Folia z polmeru etenu tworzy się metodą tak zwanego rozdmuchiwania lub również wylewu maszynowego, co polega na tym, że poprzez obróbkę cieplną granulki są rozpuszczane.

Jak odbywa się produkowanie foliopaku kurierskiego?

Przede wszystkim potrzebne są do tej procedury specjalne machiny zgrzewające, które z folii PE będą w stanie wyciąć właściwe kroje o różnorodnych wymiarach. Pierwszym krokiem jest złożenie folii wykonanej z polimeru etenu na maszynie, która później składa ją we właściwy, wybrany przez operatora format oraz zabezpiecza narożniki. Przygrzewanie jest bardzo ważne, z racji na to że dzięki temu mamy gwarancję, że z koperty kurierskiej nic nie wyleci i nie przepuści ona żadnej wody do wnętrza. W całym przebiegu zgrzewania szalenie istotne jest naturalnie to, by zachować jakąś krawędź wolną po to, by mieć możliwość zapakowania do niej produkty. W niezgrzanym fragmencie foliopaka kurierskiego umieszcza się pasek z klejem, który zabezpiecza się dlatego, by we właściwym momencie można go było zerwać i zabezpieczyć całość po zapakowaniu przesyłki.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Więcej informacji: foliopaki – oferta tutaj

Dodaj komentarz