The 20/20 Experience – Justin Timberlake

JustinTimberlake

Justin Timberlake nazywany królem POP-u to idol wielu nastolatek i dojrzałych kobiet na całym świecie. Jego fanki zamieszkują Europę, Amerykę, Azję, Afrykę – słowem cały glob. Uwielbiany przez wielu nie tylko za muzyczne dokonania i niezaprzeczalny talent, ale również niezwykle sympatyczną osobowość i ciepły uśmiech, który nie znika z jego twarzy. The 20/20 Experience to trzeci solowy album studyjny, który został wydany po kilku latach zastoju twórczego artysty. Jak zatem ta długa przerwa wpłynęła na rozwój Justina, o ile wpłynęła w ogóle?

Pamiętam postać Timberlake\’a jeszcze z czasów szkoły podstawowej kiedy to kochały się w nim wszystkie koleżanki z klasy, a ich ojcowie dostawali szału na rozwieszone w pokojach plakaty. Sama byłam wielką fanką i jak dziś pamiętam dzień, w którym pod moją nieobecność pokój został ogołocony z naklejek i obrazków z wizerunkiem Justina. Miałam wtedy 15 lat i bardzo możliwe, że był to odpowiedni czas na to aby zaprzestać plakatowania swojego pomieszczenia. Piosenki takie jak Cry me a river czy Senorita do dziś przywracają pozytywne wspomnienia związane ze szkolnymi dyskotekami. To były naprawdę dobre czasy!

Najnowsza płyta to bardzo pozytywny i zaskakujący powrót artysty. W sytuacji, gdy wielu myślało już, że wokalista spoczął na laurach i zaprzestał tworzenia pojawiła się taka niespodzianka. The 20/20 Experience to album, który utrzymany jest w klimatach, z których bardzo dobrze kojarzony jest Timberlake – R&B oraz POP. Wydany w 2013 roku nadal nie stracił swojej popularności i cieszy się wieloma odtworzeniami w aplikacji Spotify i na portalu internetowym YouTube, a singiel Mirrors posiada już prawie 300 milionów odsłon! Producentem albumu jest jeden z najbardziej znanych, współczesnych artystów Timbaland, który na swoim koncie posiada wiele wybitnych hitów. Co wyróżnia tę płytę wśród innych dzieł artystów POP-owych? Przede wszystkim fakt, że znajdują się na niej same wielominutowe kawałki, które są zrealizowane na naprawdę wysokim poziomie. Słychać profesjonalne brzmienie i fakt, że sztab artystów pracował na sprzęcie najnowszej technologii. Muzyka posiada w sobie również zaczątki soulowe, które sprawiają, że płyta ta idealnie sprawdzi się w wielu sytuacjach – na pogaduchy z przyjaciółką, do jazdy samochodem czy na romantyczny wieczór z chłopakiem.

Ogólnie album oceniam jako bardzo dobry i uniwersalny. Jestem przekonana, że spodoba się wielu osobom, niezależnie od preferencji muzycznych i gatunkowych.

Dodaj komentarz