Woda termalna – zbędny gadżet czy przydatny kosmetyk?

wody termalne

Woda termalna jest kosmetykiem, który dostępny jest wyłącznie w aptekach. Czym zatem taka woda w sprayu różni się od wody mineralnej czy źródlanej? Przede wszystkim posiada szereg pozytywnych właściwości, które poprawiają kondycję naszej skóry. Niektórzy jednak uważają, że woda termalna jest zbędnym wydatkiem i dużo lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w specjalistyczny tonik, który przeznaczony jest do wymagań konkretnej skóry. Która strona w takim razie ma rację?

Skutecznie koi

Do głównych i najważniejszych właściwości wody termalnej należy ukojenie skóry. Żaden krem, tonik czy serum nie wykazują takiej skuteczności jak właśnie woda termalna. To sprawia, że idealnie sprawdzi się ona u posiadaczek skór suchych i wrażliwych, ale równie pozytywnie wpłynie na cerę mieszaną czy też tłustą, która również może być uwrażliwiona lub odwodniona.

Woda wysusza!

Często na forach internetowych dla pań można się spotkać z zarzutem, że woda termalna przesusza im skórę. Powód natomiast jest niezwykle prosty, a wina nie leży po stronie produktu, a nieodpowiedniego użytkowania. Na każdym opakowaniu wody termalnej napisane jest, że po spryskaniu nią twarzy należy odczekać około minuty, a następnie osuszyć buzię chusteczką lub też ręcznikiem. Wiele pań pomija ten krok, a prowadzić on może właśnie do przesuszenia i odwodnienia skóry.

Idealna na letnie dni

Upalne dni są czymś, za czym aktualnie tęsknimy, gdy aura za oknem nas nie rozpieszcza. Kiedy jednak gorące, letnie południa do nas wrócą pojawi się problem z wysokimi temperaturami, z którymi niekiedy trudno jest sobie poradzić. W ten ciepły czas warto mieć buteleczkę wody termalnej zawsze przy sobie, ponieważ skutecznie odświeży ona skórę buzi, jak i całego ciała. Ponadto woda termalna potrafi odświeżyć makijaż pod koniec dnia lub dodać mu naturalniejszego wyglądu, gdy przesadzimy z ilością pudru.

Woda termalna jest kosmetykiem, który absolutnie zawsze mam w swojej kosmetyczce. Pomimo tego, że niektórzy twierdzą, że posiadanie takiej wody jest absolutnie zbędne to nie zamieniłabym jej na nic innego, ponieważ widzę jak pozytywnie wpływa na poprawę jakości mojej buzi. A jak jest z Wami? Lubicie się z wodą termalną, czy stawiacie na inne produkty pielęgnacyjne?

Dodaj komentarz