Jak modnie przerobić ubrania?

tie die

Twoja szafa zapewne pęka w szwach, ale Ty i tak codziennie otwierając ją masz ochotę się rozpłakać i pada znane wszystkim zdanie: Nie mam się w co ubrać! Do odświeżenia swojej garderoby wcale nie potrzebujesz miliona pieniędzy – wystarczy Twoja kreatywność i poczucie estetyki. Przekonaj się sama jak możesz stworzyć niepowtarzalny ciuch, którego pozazdrości Ci niejedna koleżanka.

#1 Sposób na Domestos

Wydaje Ci się niewyobrażalne, żeby potraktować którąś ze swoich rzeczy Domestosem? A jednak to świetny, tani i szybki sposób na osiągnięcie niesamowitej i unikatowej koszulki. Minusem jest na pewno nieprzyjemny zapach, który unosi się w łazience po tego typu wyczynach oraz fakt, że przed całym procesem należy zaopatrzyć się w gumowe rękawice, ponieważ Domestos posiada silne właściwości wybielające i może bardzo silnie podrażnić naszą skórę i doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej.

  • 1. Szukamy w szafie koszulki, której już nie używamy i nie podoba nam się. Ważne, żeby była kolorowa, ponieważ na białym ubraniu nie uzyskamy żadnych efektów.
  • 2. Zwijamy koszulkę i zawijamy ją jak najciaśniej umiemy gumkami recepturkami. Im więcej takich gumeczek nałożymy tym ciekawsze wzory uzyskamy.
  • 3. Tak zabezpieczoną koszulkę umieszczamy w wiadrze lub misce z wybielaczem na kilkanaście minut – w zależności od własnych preferencji. Nie wolno jednak przetrzymywać jej zbyt długo, ponieważ materiał może się podziurawić.
  • 4. Gotową koszulkę wyciągamy i bardzo dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą. Najlepiej gdybyśmy od razu ją uprały, aby pozbyć się intensywnego i nieprzyjemnego zapachu. Po wyschnięciu otrzymamy niepowtarzalny ciuch, którego na pewno nie dostaniesz w sklepie, a satysfakcja z wykonania czegoś własnoręcznie będzie nie do opisania!

#2 Modne dodatki

Aktualnie panuje trend na dżety, ćwieki, poszarpania oraz koronki. Tak naprawdę wszystko, co jest w stanie urozmaicić nasz ciuch i sprawić by stał się oryginalniejszy jest w modzie. Od Ciebie zależy czy doszyjesz do swojej sukienki dodatkową koronkę na dole, zrobisz kilka dziur w jeansach z wysokim stanem czy dodasz dżety do ulubionej torebki. Wszystkie dodatki dostaniesz za grosze w pasmanterii lub przez Internet. Jedyne co będzie Ci potrzebne w tym działaniu to przede wszystkim cierpliwość oraz kreatywne zdolności, ponieważ tego typu ozdabianie ubrań wiąże się z misterną i długotrwałą robotą.

Sama widzisz, że urozmaicenie garderoby wymaga tylko trochę dobrych chęci i poczucia estetyki. Nie musisz posiadać ani wiele pieniędzy ani ogromnych zdolności, aby cieszyć się unikatowym ubraniem. Uwierz, że koleżanki na pewno będą pytać od jakiego projektanta pochodzi Twoje ubranie 😉

Dodaj komentarz