Wylewki anhydrytowe w lofcie i każdym wnętrzu

posadzki anhydrytowe

Podłoga jest jednym spośród najważniejszych wątków remontu. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Profesjonalnie wykonana wylewka powinna być wolna od spękań, gładka, wytrzymała na obciążenia i relatywnie szybko wysychać. W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka musi przewodzić ciepło instalacji grzewczej.

Perfekcyjnie płaskie oraz jednolite podłogi

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest niemal doskonale prosta i jednolita nawierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala otrzymać idealnie proste i gładkie nawierzchnie. Przygotowanie wylewki jest wyjątkowo proste. Nie wymaga wykorzystywania skomplikowanych narzędzi, więc da radę ją przygotować samodzielnie, obniżając tym samym koszty prac remontowych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nigdy nie tworzy się warstewka spieku, a co za tym idzie nie wymaga ona dodatkowego wygładzania.

Niedługi termin realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo bezproblemowo oraz szybko. Cykl budowy apartamentów uległ w ostatnich latach znacznemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca wyszukuje techniki, która umożliwia spełnienie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej zapewnia swobodę przygotowania dużych powierzchni w krótkim okresie czasu i przy zaangażowaniu względnie niewielkich nakładów robocizny.

Niedługi czas schnięcia

Niesamowicie ważną zaletą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny czas wysychania. Uzależniony on jest od trzech podstawowych składników: grubości wylewki, temperatury otoczenia oraz rotacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, że jesteśmy w stanie przygotowywać je w mniejszych warstwach (na przykład. na warstewce styropianu starczy tylko trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nie potrzebują periodu konserwacji. Oznacza to, że natychmiast po dwóch dniach od położenia można dom wietrzyć, tworząc przeciągi.

posadzki anhydrytowe
Reasumując, minimalna grubość a także sposobność dość ekspresowego wietrzenia sprawiają, iż czas suszenia wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w porównaniu do konwencjonalnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych zbudowanych na ocieplaniu podłogowym czas wysychania jest dużo szybszy, ponieważ już 7 dni licząc od wylania da radę włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe tuż po 28 dobach). Szybszy okres schnięcia wylewki przekłada się na sposobność szybszego zaczęcia działalności okładzinowych, innymi słowy zmniejszenie czasu zakończenia budowy.

Autor gościnny: wylewki anhydrytowe wrocław

Dodaj komentarz